Skip to main content
Haberler

Söz Küçüğün Dijital Oyunu ve Eğitimciler için Rehber Paylaşıma Hazır!

By 21 Mart 2024Mart 26th, 2024No Comments

2009 yılında kutu oyunu olarak geliştirildiği günden beri on binlerce çocuğa ulaşan Söz Küçüğün oyunu artık dijitalde!

10 yaş üstü çocukların gündelik hayatta yaşanan olaylar üzerinden insan hakları üzerine dair düşünmelerini, tartışmalarını ve haklarını öğrenmelerini amaçlayan oyun internet bağlantısı olan bilgisayarla ve tabletle oynanabiliyor. Oyunu oynamak için tarayıcınızdaki arama bölmesine https://sozkucugunoyunu.org/ yazarak oyuna giriş yapabilirsiniz.(Tabletle oynarken cihazı yatay konumda tutarak oynayınız.)

Dijital oyunu öğrenme ortamlarında çocuklarla kullanacak eğitimciler için oyunun nasıl kullanılabileceklerine dair etkinlik önerilerine ve oyunu oynatmadan önce ve sonra destekleyici olacak hazırlık ve takip etkinliklerine yer verdiğimiz rehbere bu bağlantıdan erişebilirsiniz.

Keyifli oyunlar ve etkinlikler deneyimlemeniz dileğiyle.

Bu dijital oyun ve rehber Hollanda Krallığı Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu ile desteklenen Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi İçin Kapsayıcı Öğrenme Materyalleri Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçeriğinin sorumluluğu BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi’ne aittir. Hollanda Krallığı Büyükelçiliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.