Haberler

Sivil Toplumda Çocuk Katılımını Destekleme Eğitimi’ni Tamamladık

By 20 Ağustos 2021 No Comments

 

BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi ve İstanbul İsveç Başkonsolosluğu işbirliği ile yürütülen Genç Sesler 2021 Projesi kapsamında  “Sivil Toplumda Çocuk Katılımını Destekleme Giriş Eğitimi’ni tamamladık.

Çocuklarla kültür-sanat ve beden-hareket odaklı çalışan uzmanları, eğitmenleri ve gönüllüleri çocuk katılımı konusunda desteklemek için Nisan ayından bu yana bir eğitim programı geliştirmeye başladık. Temmuz ayında açtığımız çağrıya 41 şehirden toplam 219 başvuru aldık. BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi ekibi ve eğitmenlerden oluşan bir ekiple başvuruları değerlendirdik ve eğitime dahil olacak katılımcı listesini oluşturduk. Çocuk haklarını ve bu hakların korunması için yükümlülükleri hatırlatmak, çocuklarla yapılan çalışmalarda rolleri ve sınırlılıkları üzerine düşünmek, çocuk katılımı süreçlerini kendi çalışmaları üzerinden düşünmelerini sağlamak ve anlamlı çocuk katılımını hayata geçirmek için neler yapılabileceğini konuşmak amacıyla katılımcılarla bir araya geldik. 

Tüm çocuklar için daha kapsayıcı ve katılımcı bir dünya umuduyla çocuğun katılım hakkı konusunda bizlerle birlikte düşündükleri için katılımcılarımıza çok teşekkür ederiz.