Skip to main content
Haberler

ÇOÇA Sohbetleri’nde konuğumuz Dr. Öğr. Üyesi Esra Ercan Bilgiç

ÇOÇA Sohbetleri’nde bu ay konuğumuz Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden Dr. Öğr. Üyesi Esra Ercan Bilgiç. Kendisiyle dijital medya ve çocuk alanında çalışmaya nasıl başladığını, güncel çalışmalarını ve çocuk haklarının hayata geçmesi için neler yapılabileceğini konuşacağımız bu keyifli sohbeti canlı dinlemek için Bilgi Çocuk Çalışmaları Birimi YouTube kanalını takip etmeyi unutmayın.

Canlı yayın linki: https://youtu.be/Pqu5XLRNeSI

Etkinliği takvime eklemek için tıklayın.

Dijital çağda çocukların yüksek yararı, dijital medya ve çocuk ilişkisine hak temelli, çevrimiçi risklere ise rasyonel bir şekilde yaklaşmayı gerektiriyor. Ebeveynlere yönelik panik ve korku söylemi çocuk haklarına zarar veriyor. “

Esra Ercan Bilgiç kimdir?

Bilgi Üniversitesi Yeni Medya Bölümü öğretim üyesi. Ebeveynlere yönelik, akademik bilgiye dayalı içerikler üreten Dijital Medya ve Çocuk platformunun kurucusu ve koordinatörü. ECREA Children, Youth and Media Grubu üyesi. Common Sense Eğitim Elçisi. Dijital dünyada çocuk hakları savunucusu. Dijital medya, çocuk ve aile ilişkisi üzerine dersler ve seminerler veriyor, araştırma projeleri yürütüyor, danışmanlık yapıyor. Çocuk kitapları yazıyor.