Skip to main content
Haberler

Türkçe ve Erişilebilir BM Engelli Hakları Sözleşmesi Animasyon Filmi Yayında!

By 4 Mart 2024Mart 8th, 2024No Comments

“Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi İçin Kapsayıcı Öğrenme Materyalleri Projesi” kapsamında geliştirdiğimiz BM Engelli Hakları Sözleşmesi filmimiz Türkçe ve erişilebilir versiyonu ile (sesli betimleme ve Türkçe işaret dili çevirisi eklenerek) yayınlandı.

Animasyon filmimiz engelli bireylerin hakları konusunda farkındalık yaratmayı ve özellikle erişilebilirlik ve bağımsız yaşam konularını konuşturmayı hedefliyor.

Animasyon filmin üretim süreci boyunca bizlere görüşlerini ileten çocuklara, yetişkinlere, filmin üretim sürecinde birlikte çalıştığımız Ayşe Beyazova’ya, Melisa Soran’a, Berat İlk’e ve ekibine, filmin çizeri Oğuz Demir’e, Türkçe seslendirme için Rojda’ya ve filmin erişilebilirliği konusunda verdikleri katkı için ise Erişilebilir Her Şey’e çok teşekkürler.

Çocuklarla insan hakları eğitimi çalışmalarının daha kapsayıcı ve güncel olması için çalışmaya, materyallerimizi güncellemeye, yeni materyaller ve rehberler hazırlamaya devam ediyoruz.

Filmi aşağıdaki bağlantıdan, erişilebilir versiyonu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bu film @nlinturkey Hollanda Krallığı Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu ile desteklenen Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi İçin Kapsayıcı Öğrenme Materyalleri Projesi kapsamında hazırlanmıştır. İçeriğinin sorumluluğu BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi’ne aittir. Hollanda Krallığı Büyükelçiliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

#ErişilebilirOl
#engellihakları
#engellihaklarısözleşmesi
#çocukhakları
#conventionontherightsofpersonswithdisabilities