BİLGİ ÇOÇA ÇOCUK GÜVENLİĞİ BELGESİ NEDİR?
Bu belge tüm çalışmalarımızda çocukların iyi olma hallerini desteklemek, haklarını korumak ve  güvende hissetmelerini sağlamak amacıyla hazırladık. İçerisinde yetişkinlerin sorumlulukları ve uyması gereken kurallar yer alıyor. Belgedeki üç bölüm şu şekildedir:
İlk bölümde BİLGİ ÇOÇA’ya ve çocuklarla nasıl çalışmalar yaptığına dair bilgiler,

İkinci bölümde belgenin amacı, belgedeki kavramların anlamları ve çocukların haklarını korumak için dikkat edeceğimiz noktalar ve sorumluluklarımız,

Son bölümde ise çocukların rahatsız hissettikleri durumları nasıl bildirebileceklerine ilişkin bilgiler yer alıyor.

Bu belge yeni ihtiyaçlarla düzenli olarak revize edilmekte ve değiştirilmektedir. Şu anki hali yetişkinlere yönelik hazırlanmıştır. Belgeye dair geri bildirimleriniz ve öneriniz olursa adresine mail atabilirsiniz. “BİLGİ ÇOÇA ÇOCUK GÜVENLİĞİ BELGESİ” ni indir!
BİLDİRİM YAPMAK İÇİN HANGİ YOLLARI KULLANABİLİRSİNİZ?
Çocuk Güvenliği konusunda deneyimlediğiniz, tanık olduğunuz ya da fark ettiğiniz durumları aşağıdaki yöntemler/araçlar ile bize bildirebilirsiniz. Bildirim yapanlara en kısa sürede geri dönüş sağlanacaktır.
BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ ÇOCUKLARA YÖNELİK VİDEO: ÇOCUK GÜVENLİĞİ POLİTİKAMIZ HAKKINDA BİLGİ
BİRLİKTE ÇALIŞTIĞIMIZ  ÇOCUKLARA YÖNELİK POSTER: YETİŞKİNLERİN UYMAKLA SORUMLU OLDUĞU DAVRANIŞ KURALLARI POSTERİ
Etkinliklerimizde kullandığımız, çocuk güvenliği belgemizi dikkate alarak hazırladığımız davranış kuralları posterini aşağıda görebilirsiniz. Poster, BİLGİ ÇOÇA çalışmalarında çocuklarla bir araya gelen tüm yetişkinlerin uymakla yükümlü olduğu davranış kuralları hakkında çocukları bilgilendirmek için hazırlandı. Posterin seslendirmesine ve sesli betimlemesini de hazırladık. Dinlemek için tıklayın.