Skip to main content
Haberler

Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi için Kapsayıcı Eğitim Materyalleri Lansmanına Davetlisiniz.

By 16 Şubat 2024Mart 8th, 2024No Comments

Hollanda Krallığı Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu ile desteklenen “Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi için Kapsayıcı Eğitim Materyalleri” projemiz kapsamında gerçekleştireceğimiz lansman ve panel etkinliğine davetlisiniz.

24 Şubat 2024 Cumartesi günü, 13.00 – 16.30 saatleri arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi santralistanbul kampüsü ÇSM 401 no’lu salonda; proje kapsamında çocuk hakları ve insan hakları alanlarında ortaya çıkan yeni tartışmalar ve çocukların değişen ihtiyaçları ile birlikte güncellediğimiz Çocuk Hakları Sözleşmesi animasyon filmini ve yeni ürettiğimiz Engelli Hakları Animasyon Filmi ile Dijital Söz Küçüğün Oyununu bir lansmanla tanıtmak; proje kapsamında bize katkı veren herkese teşekkür etmek istiyoruz. Ayrıca eğitimcilerin materyallerle birlikte kullanılabilecekleri rehberlerin kısa bir tanıtımı da yapılacak. 

Programın ikinci yarısında “Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi ve Kapsayıcılık” başlığında bir panelle insan hakları eğitimi için materyal üretirken kapsayıcı olmak üzere tartışma alanı açacak bir panel de olacak.

Etkinliğe kaydolmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurabilirsiniz. Etkinliğin akışını ise aşağıdaki görselde bulabilirsiniz.

Etkinlik Kayıt Formu

Bu etkinlik, 2023 yılında Hollanda Krallığı Büyükelçiliği İnsan Hakları Fonu ile desteklenen “Çocuklarla İnsan Hakları Eğitimi İçin Kapsayıcı Öğrenme Materyalleri Projesi” kapsamında BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi tarafından düzenlenmektedir. İçeriğin sorumluluğu BİLGİ Çocuk Çalışmaları Birimi’ne aittir. Hollanda Krallığı Büyükelçiliği’nin görüşlerini yansıtmamaktadır.

- Lacivert fon içindeki beyaz kutuda sağda turuncu renkte bir megafon çizimi. Beyaz kutu içinde “Çocuklarla insan hakları eğitimi için kapsayıcı öğrenme materyalleri projesi panel ve lansman, 24 şubat 2024” yazıyor. Altında program detayları var. 13-14 açılış, proje çıktılarının paylaşımı, engelli hakları filmi gösterimi, güncellenen çocuk hakları sözleşmesi filmi, dijital söz küçüğün oyunu tanıtımı, kolaylaştırıcılar için rehberler, teşekkürler. 14.00-14.15 ara, 14.15-15.30 panel: çocuklarla insan hakları eğitimi ve kapsayıcılık, moderatör: gözde durmuş, konuşmacılar: çocuk hakları içerik danışmanı zeynep kılıç, erişilebilirlik danışmanı mehmet yağcı, çeviri destek danışmanı zeynep kırkız emre, yönetmen berat ilk, dijital oyun geliştirici yaman ural, 15.30-15.45 kapanış değerlendirme.” Lacivert fonun en altında “ bu etkinlik 2023 yılında hollanda krallığı büyükelçiliği insan hakları fonu ile desteklenen “çocuklarla insan hakları eğitimi için kapsayıcı öğrenme materyalleri projesi” kapsamında bilgi çocuk çalışmaları birimi tarafından düzenlenmektedir. İçeriğin sorumluluğu bilgi çocuk çalışmaları birimine aittir. Hollanda krallığı büyükelçiliğinin görüşlerini yansıtmamaktadır.” yazıyor. En altta beyaz fonda solda sağa sırasıyla, Hollanda Kraliyeti, Erişilebilir Her Şey, Bilgi Çocuk Çalışmaları ve İstanbul Bilgi Üniversitesi logoları.