Skip to main content
Haberler

Çocuk Çalışmaları Mükemmeliyet Alanı Konuşma Serisi 2

By 25 Nisan 2022No Comments

Çocuk Çalışmaları Mükemmeliyet Alanı Konuşma Serisi devam ediyor. Serinin ikinci buluşmasında İstanbul Bilgi Üniversitesi Avrupa Birliği Enstitüsü’nden Dr. Ayşenur Benevento “Sosyal medyada Çocukluğun Kültürel İnşası Nasıl Olabilir? İki Instagram Etiketi Anlatısı” başlıklı araştırmasının sunumunu yapacak.

27 Nisan Çarşamba günü 15.30-16.30 saatleri arasında Dr. Öğr. Üyesi Esra Ercan Bilgiç moderatörlüğünde gerçekleşecek bu buluşmaya hem yüz yüze hem de çevrimiçi olarak katılabilirsiniz.

Kayıt formunu doldurmak için tıklayın. 

Araştırma Hakkında 

Ebeveynler ve çocuklar, medya platformlarını kullanırken birbirlerini tamamlayıcı yollarla insan gelişimi sürecine katılırlar. Bu çalışma, #fashionkids ve #letthekids ile yapılan gönderilerin analizleri, bu etiketleri ideal çocuklukla ilgili farklı değerleri  içinde barındıran iki farklı kültür olarak tanımlar. Gönderilerin ve katılımcıların anlatımlarının karşılaştırmalı analizi günümüz çocukluğunun birlikte nasıl inşa edildiğini ve çocukluk konusundaki toplumsal değerlerin dijital alanlara nasıl yansıdığını gösterir.