• Çocuk Hakları Eğitimi

  İnsan hakları insanın doğuştan ve sadece insan olduğu için sahip olduğu haklardır ama, doğuştan ve kendiliğinden bilinemezler. Onurlu bir biçimde yaşamımızı sürdürebilmemiz harklarımızı bilmemiz, her koşulda gözetmemiz ve talep etmemize bağlıdır. Dolayısıyla insan hakları eğitimi, hem yetişkinler hem de çocuklar için çok önemlidir.

  Devamı için tıklayınız

 • Çocuk Katılımı

  Katılım demek sadece çocuklara görüşlerini sormak değildir. Çocukların görüşlerinin dinlenmesi, dikkate alınması ve karar mekanizmalarına katılmaları demektir. Kendilerini ilgilendiren her konuda çocukların kararlara katılması gerekir.

  Devamı için tıklayınız

 • Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

  Toplumsal cinsiyet kavramı, belirli bir toplumun erkekler ve kadınlar için uygun saydığı, toplumsal olarak inşa edilmiş roller, davranışlar ve beklentileri, bunlar arasındaki hiyerarşiyi ve bunlara uyulmadığında kişilerin maruz kaldığı ayrımcılığı ifade eder.

  Devamı için tıklayınız

 • Medya ve Çocuk

  Medya günümüzde hayatın her yönünü içine alan, gittikçe daha güçlü ve bir o kadar da karmaşık bir hale geliyor. Medyanın gücü, katılım ve bilgiye erişim açısından çok önemli olsa da; yetişkinler tarafından kurgulandığı, çocuklar işin dışında bırakıldığı ve onlar için çeşitli tehlikeler barındırdığı sürece çocuk ve medya ilişkisi sorunlu bir mesele haline geliyor.

  Devamı için tıklayınız